دیوار بزرگ چین

ساخت دیوار بزرگ چین در قرن هفتم قبل از میلاد تحت نظر سلسله‌ی زور آغاز شد و تکمیل آن صدها سال بطول انجامید. ایده‌ی اولیه‌ی ساخت این دیوار بمنظور حفاظت از روستاییان بود که نمی‌توانستند در مقابل حملات دشمنان و راهزن‌ها مقاومت کنند. برای ساخت دیوار بزرگ چین از هزاران سرباز و کشاورز و حتی زندانیان کمک گرفته شد و سه سلسله‌ی مختلف بنام‌های شین، هان و مینگ و البته ده پادشاه از سلسله‌ی سوئی در ساخت این دیوار نقش داشتند.

معرفی دیوار بزرگ چین

ساخت این دیوار در دوره ی حکومت اولین امپراطور سلسله‌ی شین که فردی مستبد بود آغاز شد او با بکارگیری قدرت و استبداد خود کارگران را وادار به انجام کارهای دشور و طاقت فرسا می‌کرد. هر چه بیشتر می‌گذشت کارشناسان و مهندسان از تکنیک‌های پیشرفته‌تری برای ساخت دیوار کمک می‌گرفتند. در اوایل از سنگهای ضعیف و سست استفاده می‌کردند اما با گذشت زمان مهندسین پی بردند که با درست کردن قاب‌های مستطیل شکل و پر کردنشان با خاک شل و لگدمالی آن توسط اسب‌ها می‌توانند به خاکی سفت و مرغوب دست پیدا کنند که باعث بلندتر شدن دیوارها و استحکام آن می‌شد.

معرفی دیوار بزرگ چین

سلسله‌ی بعدی که به ساخت دیوار چین ادامه داد هان بود و طرز ساختنشان به این صورت بود که یک لایه را با شن و آب و لایه‌ی بعدی را با نی و ماسه می‌پوشاندند تا به ارتفاع مناسب برسد. آخرین سلسله‌ای هم که در ساخت دیوار سهیم بود سلسله ی مینگ بود. در زمان این سلسله بدلیل پیشرفت علم و دانش از سنگ و آجر هم برای ساخت دیوارها استفاده می‌شد که همچنان نیز پا برجا هستند.

معرفی دیوار بزرگ چین

در طول بیشتر از یک کیلومتر از دیوار هم برجهایی برای مراقبت ساختند که سربازان با آتش زدن کاه و سرگین که در روز دود و در شب نورشان دیده می‌شد، می‌توانستند تا ۵۰۰ کیلومتر آن طرف‌تر از خود را باخبر کنند. دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین و با وقارترین ساخته های دست بشر است.

مشاهده ویدیوی دیوار بزرگ چین در آپارات


برج کج پیزا یکی از عجایب قرون وسطی می‌باشد.

خواندن دیگر عجایب هفتگانه قرون وسطی را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

 1. ارگ قاهره – مصر
 2. کلونی ابی – فرانسه
 3. کلیسای جامع الی – انگلستان
 4. دیوار بزرگ چین – چین
 5. ایا صوفیه – ترکیه
 6. کامل الشکوفه – مصر
 7. برج پیزا – ایتالیا
 8. برج نانجینگ – چین
 9. کولوسئوم روم – ایتالیا
 10. استون هنج – انگلستان
 11. تاج محل – هند
نظرات کاربران
 1. maryam می‌گه:

  چه سایت نازی چقدر خوشگله به به من حمید از پاکستان

 2. مانيا می‌گه:

  به نظر من عالی بود و جالب چون خیلی طولانی قشنگ بود

 3. siavsh می‌گه:

  سلام خیلی سایت باحالیه ازتون تشکر میکنم من سیاوش از کردستان

 4. کیانا می‌گه:

  عالی بود ممنون از سایت خوبتون

دیدگاه شما