عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود داشته باشید.

به روایت تصویر

از گوشه و کنار دنیا ...

p7

رمضان در کشورهای جهان

m11

فاتح ماه، نیل آرمسترانگ

1

حرکت آهسته سگ ها

hitler

جنگ جهانی دوم – وقایع قبل از جنگ

p3

پارک ملی یلو استون

آخرین دیدگاه ها

آخرین نظرات خوانندگان عزیز و گرامی ...

 • راحیل : ارتفاع 39.6 نه 38...
 • elham : واااااااااااااااااااااااقعا بیکارن...
 • کیمیا : عالی بود خیلی ممنون...
 • ندا : خیلی مطالب به کار بردنی و قشنگی داشت!!! ممنون.......
 • مهدی : برای چندمین بار مطالعه کردم بسیار جالب و زیبا است...
 • Elena : بسیار عالی بود!! واقعا متشکر هستم. خیلی عالی بود بازهم متشکر....
 • امير حسين : با یه سرچ کوچیک ...

دیوار بزرگ چین

نسخه قابل چاپ

ساخت دیوار بزرگ چین در قرن هفتم قبل از میلاد تحت نظر سلسله ی زور آغاز شد و تکمیل آن صدها سال بطول انجامید . ایده ی اولیه ی ساخت این دیوار بمنظور حفاظت از روستاییان بود که نمیتوانستند در مقابل حملات دشمنان و راهزن ها مقاومت کنند . برای ساخت دیوار بزرگ چین از هزاران سرباز و کشاورز و حتی زندانیان کمک گرفته شد و سه سلسله ی مختلف بنام های شین ، هان و مینگ و البته ده پادشاه از سلسله ی سوئی در ساخت این دیوار نقش داشتند .

Great Wall of China2 ديوار بزرگ چين

ساخت این دیوار در دوره ی حکومت اولین امپراطور سلسله ی شین که فردی مستبد بود آغاز شد او با بکارگیری قدرت و استبداد خود کارگران را وادار به انجام کارهای دشور و طاقت فرسا میکرد . هر چه بیشتر میگذشت کارشناسان و مهندسان از تکنیک های پیشرفته تری برای ساخت دیوار کمک میگرفتند . در اوایل از سنگ های ضعیف و سست استفاده میکردند اما با گذشت زمان مهندسین پی بردند که با درست کردن قابهای مستطیل شکل و پر کردنشان با خاک شل و لگدمالی آن توسط اسب ها میتوانند به خاکی سفت و مرغوب دست پیدا کنند که باعث بلندتر شدن دیوارها و استحکام آن میشد .

Great Wall of China1 ديوار بزرگ چين

سلسله ی بعدی که به ساخت دیوار چین ادامه داد هان بود و طرز ساختنشان به این صورت بود که یک لایه را با شن و آب و لایه ی بعدی را با نی و ماسه میپوشاندند تا به ارتفاع مناسب برسد . آخرین سلسله ای هم که در ساخت دیوار سهیم بود سلسله ی مینگ بود . در زمان این سلسله بدلیل پیشرفت علم و دانش از سنگ و آجر هم برای ساخت دیوارها استفاده میشد که همچنان نیز پا برجا هستند .

Great Wall of China3 ديوار بزرگ چين

در طول بیشتر از یک کیلومتر از دیوار هم برجهایی برای مراقبت ساختند که سربازان با آتش زدن کاه و سرگین که در روز دود و در شب نورشان دیده میشد ، میتوانستند تا ۵۰۰ کیلومتر آن طرف تر از خود را باخبر کنند . دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین و با وقارترین ساخته های دست بشر است .

مشاهده ویدیوی دیوار بزرگ چین در آپارات

Beijing - China - Great Wall of China - تاريخ ديوار چين - تاريخچه ي ديوار چين - تصاوير ديوار بزرگ چين - ديوار بزرگ چين - ديوار چين - ساخت ديوار چين - سلسله ي چين - سوئي - شين - عجايب جهان - عجايب ديوار چين - عجايب ساخت دست انسان - عجايب قرون وسطي - عجايب هفتگانه ي جديد - عجايب هفتگانه ي دنيا - عكس ديوار بزرگ چين - عكس ديوار چين - معرفي عجايب دنيا - مينگ - هان - چين -

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران

 1. maryam می‌گه:

  چه سایت نازی چقدر خوشگله به به من حمید از پاکستان

 2. مانیا می‌گه:

  به نظر من عالی بود و جالب چون خیلی طولانی قشنگ بود

دیدگاه شما

worldwonders.ir © 2011 - 2014