دیوار بزرگ چین

ساخت دیوار بزرگ چین در قرن هفتم قبل از میلاد تحت نظر سلسله ی زور آغاز شد و تکمیل آن صدها سال بطول انجامید . ایده ی اولیه ی ساخت این دیوار بمنظور حفاظت از روستاییان بود که نمیتوانستند در مقابل حملات دشمنان و راهزن ها مقاومت کنند . برای ساخت دیوار بزرگ چین از هزاران سرباز و کشاورز و حتی زندانیان کمک گرفته شد و سه سلسله ی مختلف بنام های شین ، هان و مینگ و البته ده پادشاه از سلسله ی سوئی در ساخت این دیوار نقش داشتند .

معرفی دیوار بزرگ چین

ساخت این دیوار در دوره ی حکومت اولین امپراطور سلسله ی شین که فردی مستبد بود آغاز شد او با بکارگیری قدرت و استبداد خود کارگران را وادار به انجام کارهای دشور و طاقت فرسا میکرد . هر چه بیشتر میگذشت کارشناسان و مهندسان از تکنیک های پیشرفته تری برای ساخت دیوار کمک میگرفتند . در اوایل از سنگ های ضعیف و سست استفاده میکردند اما با گذشت زمان مهندسین پی بردند که با درست کردن قابهای مستطیل شکل و پر کردنشان با خاک شل و لگدمالی آن توسط اسب ها میتوانند به خاکی سفت و مرغوب دست پیدا کنند که باعث بلندتر شدن دیوارها و استحکام آن میشد .

معرفی دیوار بزرگ چین

سلسله ی بعدی که به ساخت دیوار چین ادامه داد هان بود و طرز ساختنشان به این صورت بود که یک لایه را با شن و آب و لایه ی بعدی را با نی و ماسه میپوشاندند تا به ارتفاع مناسب برسد . آخرین سلسله ای هم که در ساخت دیوار سهیم بود سلسله ی مینگ بود . در زمان این سلسله بدلیل پیشرفت علم و دانش از سنگ و آجر هم برای ساخت دیوارها استفاده میشد که همچنان نیز پا برجا هستند .

معرفی دیوار بزرگ چین

در طول بیشتر از یک کیلومتر از دیوار هم برجهایی برای مراقبت ساختند که سربازان با آتش زدن کاه و سرگین که در روز دود و در شب نورشان دیده میشد ، میتوانستند تا ۵۰۰ کیلومتر آن طرف تر از خود را باخبر کنند . دیوار بزرگ چین یکی از بزرگترین و با وقارترین ساخته های دست بشر است .

مشاهده ویدیوی دیوار بزرگ چین در آپارات

نظرات کاربران
 1. maryam می‌گه:

  چه سایت نازی چقدر خوشگله به به من حمید از پاکستان

 2. مانيا می‌گه:

  به نظر من عالی بود و جالب چون خیلی طولانی قشنگ بود

 3. siavsh می‌گه:

  سلام خیلی سایت باحالیه ازتون تشکر میکنم من سیاوش از کردستان

 4. کیانا می‌گه:

  عالی بود ممنون از سایت خوبتون

دیدگاه شما