عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود داشته باشید.

به روایت تصویر

از گوشه و کنار دنیا ...

Nasir-al-Mulk-Mosque-iran

تصاویر بی بدیل و جذاب از مسجد نصیرالملک شیراز

nn

تصاویر منتخب مسابقه مسافر نشنال جئوگرافیک ۲۰۱۳

p6

پاکسان یک سال پس از سیل

m7

المپیک ۲۰۱۲ به روایت تصویر

Hindenburg Disaster

فاجعه تاریخی هیندنبرگ

آخرین دیدگاه ها

آخرین نظرات خوانندگان عزیز و گرامی ...

  • فریبا : خیلی تاثیر گذار و ناراحت کنندست . . . . ....
  • فریبا : فقط یک شعر زندگی عرصه ی یکتای هنرمندی ماست هر کسی ن...
  • سعید : آقا آرش شما همه رو مثل خودت نبین از کجا میدونی ما هم مثل تو عمرمون رو پوچ هدر می...
  • آرش : آها! حتما ما الان خیلی از زندگی درک داریم و از عمری که دیگه تکرار نمیشه بن بست ا...
  • منیری : محمد خان من و تو و همه ی جوونای این مملکت به حساب فرمایش شما چه گلی به سر عمرمو...
  • محمد : این بد بخت ها هم سر کارن. مدت عمری که دوباره تکرار نمیشه رو سر چیزهای هیچ و پوچ...
  • معصومه : خییییییییلی جالب بود...

قلعه ی صلاح الدین

نسخه قابل چاپ

قلعه ی صلاح الدین قاهره یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری در مصر است و بخاطر نسیم خنکی که در ان منطقه می وزد به آن لقب ” گنبد مملو از باد ” را داده اند . تپه ی ماکاتان سال های سال است که بخاطر فزونی بازدیدکنندگانش از اهمیت بالایی برخوردار است و در گذشته توسط فردی به نام عبید که حاکم قلعه بود از یورش صلیبیون محافظت میشد . این بنا شامل مسجد بزرگی بنام های مسجد محمد علی میباشد که بین سالهای ۱۸۲۸ تا ۱۸۴۸ برای یادبود توسان پاشا ، بزرگترین پسر محمد علی که در سال ۱۸۱۶ درگذشت ساخته شد . علاوه بر این مساجد آل نصیر و سلیمان پاشا نیز هستند که جزو اولین مساجدی میباشند که به سبک عثمانی ساخته شده اند . همچنین در قلعه موزه ی نظامی و موزه ی پلیس و مساجد قدیمی نیز وجود دارد که در نمای شرقی قاهره کاملا قابل رویت هستند . این قلعه بجز در زمان حاکم عباسی برای جلوگیری از پیشروی صلیبیون ، هرگز بعنوان پایگاه نظامی مورد استفاده قرار نگرفت .

Cairo Citadel2 قلعه ي صلاح الدين

با استفاده از پیشرفته ترین روشهای آن زمان صلاح الدین و جانشینانش قلعه را با استحکامات غیر قابل نفوذ در حدود یک قرن ساختند . افسانه ای قدیمی در مورد قلعه وجود دارد که میگوید صلاح الدین تکه گوشت هایی را در اطراف قاهره آویزان میکرده که بعد از یک روز فاسد میشدند و فقط در ارگ به مدت چند روز سالم میماندند برای همین قلعه به یک مکان استراتژیک تبدیل شد که میتوانستند چندین روز با ذخیره ی غذایی خود در آنجا زندگی کنند .

Cairo Citadel1 قلعه ي صلاح الدين

صلاح الدین در درون دیوار ها قلعه که ارتفاعی در حدود ده متر و پهنایی در حدود سه متر داشت ، منافذی را کار گذاشته بود که از بالا آمدن سربازان دشمن به داخل قلعه جلوگیری کند . هم اکنون نمیتوان از این مناطق بازدید کرد چرا که پس از صلاح الدین ، انگلیسی ها دست به تخریب اکثر این مکان ها زده اند .

Cairo Citadel3 قلعه ي صلاح الدين

آل کمیل برادر زاده ی صلاح الدین با ساختن دو قلعه ی دیگر ، ارگ را تقویت نمود . برج اسلحه سازی و برج شن – که سه برابر برج اسله سازی بود – را به این جهت ساختند که گذرگاه باریک بین ارگ و تپه ی ماکاتان را تحت کنترل خود قرار دهد . بغیر از این دو برج ، چند برج دیگر نیز در طی قرون مختلف به اطراف ارگ اضافه شد که سه تا از آنها هنوز موجود است . امروزه یکی از جاذبه های اصلی مصر ارگ میباشد و با ساختن و اضافه کردن چندین بنای اسلامی دیگر زیبایی وصف نشدنی را به قاهره داده است .

مشاهده ویدیوی قلعه ی صلاح الدین در آپارات

Cairo Citadel - Egypt - ارگ صلاح الدين - اطلاعاتي از قلعه ي صلاح الدين - ساختمان هاي شگفت انگيز - شگفتي هاي جهان - صلاح الدين - عجايب قرون وسطي - عجايب هفتگانه - قاهره - قرون وسطي - قصر صلاح الدين - قلعه صلاح الدين مصر - قلعه ي صلاح الدين - قلعه ي صلاح الدين در قاهره - مصر -

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید.

دیدگاه شما

worldwonders.ir © 2011 - 2014