عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود داشته باشید.

به روایت تصویر

از گوشه و کنار دنیا ...

p7

رمضان در کشورهای جهان

تصاویر دیدنی از دریاچه بایکال روسیه

تصاویر دیدنی از دریاچه بایکال روسیه

hitler

جنگ جهانی دوم – وقایع قبل از جنگ

p3

پارک ملی یلو استون

Hindenburg Disaster

فاجعه تاریخی هیندنبرگ

آخرین دیدگاه ها

آخرین نظرات خوانندگان عزیز و گرامی ...

  • راحیل : ارتفاع 39.6 نه 38...
  • elham : واااااااااااااااااااااااقعا بیکارن...
  • کیمیا : عالی بود خیلی ممنون...
  • ندا : خیلی مطالب به کار بردنی و قشنگی داشت!!! ممنون.......
  • مهدی : برای چندمین بار مطالعه کردم بسیار جالب و زیبا است...
  • Elena : بسیار عالی بود!! واقعا متشکر هستم. خیلی عالی بود بازهم متشکر....
  • امير حسين : با یه سرچ کوچیک ...

استون هنج

نسخه قابل چاپ

استون هنج اثری بجای مانده از دوران باستان است و پیش بینی میشود که حدود ۳۱۰۰ سال قبل از میلاد ایـــــجاد شده باشد و همچنان بعنوان معمایی رمز آلود در سطح جهان شناخته میشود که هیچ باستان شناسی تا کنون پی به راز آن نبرده است . تخمین زده اند برای ساخت این بنا بیش از سی میلیون ساعت وقت صرف شده است و معنای آن سنگ های آویزان میباشد . سنگ های چند تنی که از مسافت های دور به دشت سالیسبوری انگلستان آورده شده اند . دانشمندان بر این باور هستند که این سنگ ها توسط غلتک های چوبی و یا توسط ۵۰۰ مرد قوی با طناب حمل شده انـــد . عده ای از پژوهش گران معتقد اند استون هنج مکانی برای عبادت و یا قربانی کردن بـــــوده است . عده ای هم گفته اند محلی برای پیش بینی موقعیت خورشید و ماه نسبت به زمین و تعیین فصول بوده است . امروزه فقط نیمی از بنای اصلی استون هنج باقی مانده است با این حال یکی از محبوب ترین اماکن توریستی جهان بحساب میآید .

Stonehenge 2 استون هنج

مایک پارکر پیزون از دانشگاه شفیلد انگلستان در ضمن تحقیقاتش به این نتیجه رسید که استون هنج بنای یاد بوده فردی بوده است . همچنین بر طبق حفاری هایی که از آنجا بدست آمده اجساد افراد بسیاری را پیدا کرده اند و تجزیه و تحلیل های دندانهایشان نشان میدهد که متعلق به مناطق دور نظیر ایرلند ، ولز و شــــــــمال انگلستان میباشند بر همین اساس برخی بر این باور اند استون هنج مکانی برای درمان بیماری های مردم بوده است . برخی نیز معتقد اند گذشتگان از آنجا برای مشاهده ی آسمان و کســوف و خــسوف خورشید استفاده میکردند . برخی دیگر آنجا را یاد بودی برای روی آوردن مردم از زندگی شکاری ( شکار حیوانات ) به کشاورزی میپندارند . عده ای از شاهدان عینی رفت و آمد یــــوفوهایی که در اطراف این بنا پرواز میکنند را گزارش داده اند به همین دلیل اســـتون هنج میتواند در قدیم جایگاهی برای فرود آنـــها بوده باشد .

Stonehenge 3 استون هنج

محققان میگویند آغاز ساخت این بنا از حدود ۶۵۰۰ سال پیش تا ۳۰۰۰ سال پیش بوده است . استون هنج توسط هیچ فرهنگ شناخته شده ای ساخته نشده و هیچ گونه زبان و یا خطی در آن بکار نرفته است . امـــــا شک و گمانه زنی هایی که در اطراف آن وجود دارد بسیار قابل توجه است .

Stonehenge - استون هنج - استون هنج اسرار آميز - اسرار استون هنج - انگلستان - بناي استون هنج - بناي توريستي استون هنج - دوران باستان - رفت و آمد يوفو ها - ساليسبوري - ستونهنج - عجايب انگلستان - عجايب قرون وسطي - قرون وسطي - معرفي استون هنج - معرفي بابل - معرفي عجايب دنيا - يوفو -

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید.

دیدگاه شما

worldwonders.ir © 2011 - 2014