عضویت در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه، جدیدترین مطالب سایت را در ایمیل خود داشته باشید.

به روایت تصویر

از گوشه و کنار دنیا ...

ژاپن پوشیده از شکوفه های گیلاس

ژاپن پوشیده از شکوفه های گیلاس

تصاویر خنده دار دو برادر از دیروز تا امروز

تصاویر خنده دار دو برادر از دیروز تا امروز

p4

جشنواره سن فرمین

تصاویر دیدنی از دریاچه بایکال روسیه

تصاویر دیدنی از دریاچه بایکال روسیه

hitler

جنگ جهانی دوم – وقایع قبل از جنگ

آخرین دیدگاه ها

آخرین نظرات خوانندگان عزیز و گرامی ...

  • mobina : چه جالب من اصلا فکرم نمی کردم!...
  • sanaz : عالی بود...
  • امير حسين : می تونید تصاویر و فیلم های جالبتون رو از طریق ایمیل (info@7ww.ir) برامون ارسال ک...
  • red slash : ممنون خیلی جالب بود.من فیلم مستند درمورد این جزیره دارم چطوربراتون بفرستم...؟؟؟؟...
  • راحیل : ارتفاع 39.6 نه 38...
  • elham : واااااااااااااااااااااااقعا بیکارن...
  • کیمیا : عالی بود خیلی ممنون...

استون هنج

نسخه قابل چاپ

استون هنج اثری بجای مانده از دوران باستان است و پیش بینی میشود که حدود ۳۱۰۰ سال قبل از میلاد ایـــــجاد شده باشد و همچنان بعنوان معمایی رمز آلود در سطح جهان شناخته میشود که هیچ باستان شناسی تا کنون پی به راز آن نبرده است . تخمین زده اند برای ساخت این بنا بیش از سی میلیون ساعت وقت صرف شده است و معنای آن سنگ های آویزان میباشد . سنگ های چند تنی که از مسافت های دور به دشت سالیسبوری انگلستان آورده شده اند . دانشمندان بر این باور هستند که این سنگ ها توسط غلتک های چوبی و یا توسط ۵۰۰ مرد قوی با طناب حمل شده انـــد . عده ای از پژوهش گران معتقد اند استون هنج مکانی برای عبادت و یا قربانی کردن بـــــوده است . عده ای هم گفته اند محلی برای پیش بینی موقعیت خورشید و ماه نسبت به زمین و تعیین فصول بوده است . امروزه فقط نیمی از بنای اصلی استون هنج باقی مانده است با این حال یکی از محبوب ترین اماکن توریستی جهان بحساب میآید .

Stonehenge 2 استون هنج

مایک پارکر پیزون از دانشگاه شفیلد انگلستان در ضمن تحقیقاتش به این نتیجه رسید که استون هنج بنای یاد بوده فردی بوده است . همچنین بر طبق حفاری هایی که از آنجا بدست آمده اجساد افراد بسیاری را پیدا کرده اند و تجزیه و تحلیل های دندانهایشان نشان میدهد که متعلق به مناطق دور نظیر ایرلند ، ولز و شــــــــمال انگلستان میباشند بر همین اساس برخی بر این باور اند استون هنج مکانی برای درمان بیماری های مردم بوده است . برخی نیز معتقد اند گذشتگان از آنجا برای مشاهده ی آسمان و کســوف و خــسوف خورشید استفاده میکردند . برخی دیگر آنجا را یاد بودی برای روی آوردن مردم از زندگی شکاری ( شکار حیوانات ) به کشاورزی میپندارند . عده ای از شاهدان عینی رفت و آمد یــــوفوهایی که در اطراف این بنا پرواز میکنند را گزارش داده اند به همین دلیل اســـتون هنج میتواند در قدیم جایگاهی برای فرود آنـــها بوده باشد .

Stonehenge 3 استون هنج

محققان میگویند آغاز ساخت این بنا از حدود ۶۵۰۰ سال پیش تا ۳۰۰۰ سال پیش بوده است . استون هنج توسط هیچ فرهنگ شناخته شده ای ساخته نشده و هیچ گونه زبان و یا خطی در آن بکار نرفته است . امـــــا شک و گمانه زنی هایی که در اطراف آن وجود دارد بسیار قابل توجه است .

Stonehenge - استون هنج - استون هنج اسرار آميز - اسرار استون هنج - انگلستان - بناي استون هنج - بناي توريستي استون هنج - دوران باستان - رفت و آمد يوفو ها - ساليسبوري - ستونهنج - عجايب انگلستان - عجايب قرون وسطي - قرون وسطي - معرفي استون هنج - معرفي بابل - معرفي عجايب دنيا - يوفو -

اگر این مطلب را مفید ارزیابی کردید لطفا به اشتراک بگذارید.

دیدگاه شما

worldwonders.ir © 2011 - 2014